Myyntikohteet » 10. Tojatek Oy:n konkurssipesä, OULU, 14.03.2023 » 129. Brentex-Trailer Bre-370P15H kuomukärry
Minimikorotus 100 €
Huutokauppa päättyy 28.3.2023 klo 14:00 tai kolme minuuttia viimeisen hyväksytyn tarjouksen jälkeen.
Korkein tarjous käyttäjällä *******2997
Tarjouksen tekeminen edellyttää tunnistautumisen
Tilaa käyttäjätunnus lähettämällä tekstiviesti:
LAINVOIMA LIITY numeroon 16130 (hinta 2,50 €). Saat hetken kuluttua paluuviestinä tunnuksen, joka on voimassa 30 päivän ajan.
Huom! Lyhytnumeromme alkuun ei pidä laittaa maakoodia +358, koska silloin viesti ei kulkeudu perille.
Kohdenumero 155732
Katsottu 5258 kertaa
Rekisteritunnus: DHT-202
Merkki: Brentex-Trailer
Malli: Bren-370P15H
Valmistenumero: V6BC14M37GA180003
Ajoneuvoluokka: Kuomukärry
Korityyppi: Keskiakseliperävaunu (DC)
Kuormakorin tyyppi: Kappaletavaralava
Kokonaispituus (mm): 5130
Leveys (mm): 2255
Korkeus (mm): 3000
Takaylitys (mm): 1885
Omamassa (kg): 371
Tieliikenteessä suurin sallittu kokonaismassa (kg): 1500
Käyttöönottopäivä: 13.4.2017
Seuraavan katsastuksen ajankohta: 1.1.2019-31.12.2019
Ajoneuvon tila: Rekisterissä
Ostaja vastaa ajoneuvojen mahdollisista erääntyneistä käyttövoima ym. veroista ja maksuista (ajoneuvojen verotiedustelut TRAFICOM puh. 029 534 5125)
Kuomukärry myydään siinä kunnossa ja varusteilla kuin se myyntihetkellä on, sillä ei ole takuuta, eikä kaupalla ole purkuoikeutta, myyjä pidättää oikeuden hylätä tai hyväksyä korkeimman tehdyn tarjouksen.
Huutokauppa päättyy 28.3.2023 alkaen klo 14, tai kolme minuuttia viimeisen hyväksytyksi tulleen tarjouksen jälkeen.
Myytävää omaisuutta koskevat tiedustelut Timo Karjala puh. 040 960 7279 tai [email protected]
Tojatek Oy:n konkurssihallinto
Verkkohuutokauppaan osallistuminen edellyttää myyntiehtojen hyväksymistä. Hyväksymisen jälkeen ostajan ja myyjän välinen sopimus tulee voimaan, ja ostajalla on oikeus tehdä myyntikohteista tarjouksia.
Huomaa että tarjoukset ovat sitovia, eikä palautusoikeutta ole. Ostajan on noudettava kaupan kohde omalla kustannuksellaan, huutokauppailmoituksessa tai maksu- ja nouto-ohjeissa mainittuna määräaikana. Ostaja on velvollinen korvaamaan kaupan kohteen luovutuksesta ja varastoinnista syntyvät kulut, jotka syntyvät ilmoitetun noutomääräajan jälkeen.
TÄRKEÄÄ
Kauppahinnan maksun laiminlyönnistä Lainvoima.com perii uudelleenmyynnin kuluina ja korvauksena 10% kauppahinnasta, kuitenkin vähintään 90 euroa, lisättynä arvonlisäverolla. Mikäli ostaja ei maksa edellä mainittua maksun laiminlyöntiin liittyvää maksua, on Lainvoima.com:lla oikeus siirtää saatava perintätoimiston hoidettavaksi. Edellä mainitun lisäksi Lainvoima.com:lla on oikeus laskuttaa ostajalta kaupan peruuntumisesta aiheutuneet kohtuulliset kulut.
Lainvoima.com toimii verkkohuutokaupan myyntikohteiden välittäjänä ja palvelun ylläpitäjänä, eikä Lainvoima.com ole verkkohuutokaupan kohteena olevan omaisuuden myyjä. Myyjä on kulloinkin mainittu konkurssipesä, joka ei ole kuluttajansuojalain 1 luvun 5 §:ssä tarkoitettu elinkeinonharjoittaja. "Elinkeinonharjoittajalla tarkoitetaan tässä laissa luonnollista henkilöä taikka yksityistä tai julkista oikeushenkilöä, joka tuloa tai muuta taloudellista hyötyä saadakseen ammattimaisesti pitää kaupan, myy tai muutoin tarjoaa kulutushyödykkeitä vastiketta vastaan hankittaviksi."
Näin ollen Lainvoima.com –sivuston verkkohuutokauppaan ei sovelleta kuluttajansuojalain mukaisia kuluttajankauppaa koskevia säännöksiä.
Lainvoima.com ei vastaa tuotteessa tai ilmoituksessa mahdollisesti olevista virheistä tai puutteista.
Lainvoima.com käsittelee ostajien tietoja luottamuksellisesti voimassa olevien lakien ja tietosuojaa koskevien ohjeiden edellyttämällä tavalla, eikä tietoja luovuteta kolmannelle osapuolelle ilman ostajan lupaa ja suostumusta.
Huom! Lyhytnumeromme alkuun ei pidä laittaa maakoodia +358, koska silloin viesti ei kulkeudu perille.